SAĞLIK 997 Görüntülenme 24.10.2018 09:31

Yüz Harmonisi profil estetiği ile nasıl sağlanır?

Yüz Harmonisi profil estetiği ile nasıl sağlanır? KBB ve Yüz Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu cevapla.tv'ye anlattı.

Yüz Harmonisi profil estetiği ile nasıl sağlanır? KBB ve Yüz Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu cevapla.tv'ye anlattı.

Yüzümüzdeki uyum aslında güzelliğimizin anahtarıdır. Aynaya baktığınız zaman hep beğenmediğiniz noktaya odaklanıyorsunuz. Örneğin burnunuzu beğenmiyorsanız her aynaya baktığınızda yüzünüzü değil de sadece burnunuzu görüyorsunuz ama biz profesyoneller aynı şekilde bakmıyoruz. Yüzünüzün genel çevresi, çeneniz, alnınız sizin aslında profilinizi oluşturan en az burnunuz kadar önemli bölgelerdir ve siz yüzünüze sadece burnunuz odaklı baktığınızdan diğer bölgeleri kaçırıyor olabilirsiniz. Biz yüz cerrahisi yapan hekimler olarak size doğru yönleri çektiğimiz fotoğraflarla anlatmakla mükellefiz. Sizin burnunuzun büyük görünmesi sadece burnunuza bağlı olmayabilir. Alnınızın açılanması, elmacık kemikleriniz, çeneniz sizin burnunuzu büyük görmenize sebep olabilir. Belki de yüzünüz M, burnunuz L gibi gözüküyor ama siz onu hep XL olarak algılıyorsunuz. Bunun nedeni ise yüzünüzdeki başka uzvunuz olabilir. Dolayısıyla hekiminizle görüşürken mutlaka tavsiyelerini dinleyin ve genel bir bilgi vermesini rica edin. Bu sayede ameliyat sonrasında daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz.