EĞİTİM 1.921 Görüntülenme 11.03.2017 14:00

YGS'ye girecek adaylar sınavdan bir gün önce neler yapmalı?

YGS'ye girecek adaylar sınavdan bir gün önce neler yapmalı? Üsküdar Üniversitesi Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Yöneticisi, Uzman Psikolojik Danışman ve Kariyer Danışmanı Ece Tözeniş, cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı.

2 milyon 265 bin 902 adayın 12 Mart Pazar günü üniversiteli olmak için ter dökeceği Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) sayılı günler kaldı. Öğrencilerin kaygı ve stresi artarken aileler de bu durum karşısında sakinliğini koruyamıyor. Akıllarda pek çok soru var. Mesela "YGS'ye girecek adaylar sınav günü hangi belgeleri yanına almalı?" gibi. 

Üsküdar Üniversitesi Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Yöneticisi, Uzman Psikolojik Danışman ve Kariyer Danışmanı Ece Tözeniş, cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı.

Tözeniş, şu tavsiyelerde bulundu:

“YGS’ye sayılı günler kala yeni konular öğrenmek yerine bildiğiniz konular üzerinden çalışmalarınızı planlayın. Bol soru çözün. Geçmiş yıllarda gerçekleşmiş olan YGSsorularını çözün. Sınavdan bir gün önce de soru çözümü yapabilirsiniz ama kendinizi çok yormamaya, açık hava yürüyüşleri yaparak rahat bir gün geçirmeye çalışın.”

Sitene Ekle