YAŞAM 3.069 Görüntülenme 14.08.2018 10:00

Yemek yedirirken çizgi film, tv izletmek uygun mudur?

Çocuğa yemek yedirirken ekran herhangi birşey izletmek uygun olmadığını vurgulayan Eğitimci ve Ebeveyn Danışmanı Ayşegül Karahan Ertuğrul cevapla.tv'ye anlattı.

Yemek yedirirken çizgi film, tv izletmek uygun mudur? Eğitimci ve Ebeveyn Danışmanı Ayşegül Karahan Ertuğrul cevapla.tv'ye anlattı.

 En önemli konulardan biri ordan gelen mesajları kontrol edemiyoruz, ne geldiği ile ilgili çok bir fikrimiz olmayabilir. Bir diğer konu ise bizim çocuklarda en çok istediğimiz şey duyularını sonuna kadar kullanabiliyor olmasıdır.

Yemektede çocuk koklama duyusu, dokunma duyusu, tad alma ve bunun gibi bir çok duyusu aktif olarak kullanabilceği ve aynı zamanda kendi başına yemek yeme becerisi el göz koordinasyonu geliştirme ve kaşık çatal kullanma gibi bir çok beceriyi geliştirebilceği bir etkinlikken önüne bir ekran koyduğunuz anda ne yazık ki bunların hepsini kaybetmiş oluyoruz.

Ve sadece çocuğu pasif oturan, yediğinin içtiğinin farkında olmayan, doyma hissini ne yazık ki zamanla kaybeden bir hale getirmiş oluyorsunuz. Bu yüzden bu durumda sakınmak çok önemlidir.

Sitene Ekle