SAĞLIK 17.447 Görüntülenme 07.11.2018 12:00

Yağ yakımını arttıran besinler nelerdir?

Yağ yakımını arttıran menü var mıdır? Yağ yakımını arttıran besinler nelerdir? Yağ yakımını arttırmak mümkün mü? Tüm bu soruların yanıtını Diyetisyen Neslihan Aktepe cevapla.tv izleyicileri için verdi

Yağ yakımını arttıran menü var mıdır? Yağ yakımını arttıran besinler nelerdir? Yağ yakımını arttırmak mümkün mü? Tüm bu soruların yanıtını Diyetisyen Neslihan Aktepe cevapla.tv izleyicileri için verdi.

İşte Neslihan Aktepe'nin anlattıkları...

Örneğin sabah kahvaltısında maydonoz, dereotu ve yeşillikleri doğrayın bol baharatlandırın. Üzerine 1 yumurta, bir kaç kaşık lor peyniri ekleyin ve afiyetle tüketin.

Öğleden sonraki ara öğüne gelinceye kadar öğle yemeğinizde yağsız somon ızgara ve yanında bol salata tüketin. Öğleden sonra akşam yemeği aranız çok uzunsa duruma göre 1 yada 2 öğün arası yapacaksınız ki kan şekeriniz dengede kalsın.

Yağ yakımı için bir kase yoğurdun içine biraz keten tohumu atabilirsiniz ya da ceviz ekleyebilirsiniz. Bu sizin ara öğününüz olur. Akşam yemeğiniz olabildiğince hafif kurubaklagilli salata veya peynirli salata ile günlük 3 litre civarında su içerek yağ yakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sitene Ekle