SEÇİM 2018 529 Görüntülenme 21.06.2018 09:46

Ülkü Ocaklarındaki tecrübeniz siyasetinizde etkili oldu mu?

2018 Türkiye Genel Seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, neden Milliyetçi Hareket Partisi'ne aday olduğunu cevapla.tv kameraları aracılığı ile anlattı.

2018 Türkiye Genel Seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın Milliyetçi Hareket Partisi'ne aday olduktan sonra tecrübelerini cevapla.tv kameraları aracılığı ile anlattı.

İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, ülkü ocaklarındaki tecrübesini nasıl siyasete aktarıcağını şu sözlerle yer verdi; "Uyuşturucu ile mücadelede alternatif metodlar uygulanması, okul öncesi eğitim aşamasından başlanarak uyuşturucu karşıtı tutum ve davranış bilincinin erken yaşta bireylere kazandırılması, güvenli liseler projesiyle uyuşturucunun önüne geçilmesi, spor kulüpleri ve okulların entegrasyonu ile her gencin en az bir spor dalında lisans sahibi olması ve sporcu nesillerin yetişmesi, gençlere ücretsiz müzik aletleri desteği veya istediği branşta sanat eğitim desteği, yazılım eğitimi konusunda teşvik sağlanması, 6-18 yaş aralığında ki her bireye ücretsiz yazılım kursu olanağı,Türk Dünyası ile ilişkiler geliştirilip, Türk Birliği kurulmasına yönelik çalışmalar yapılması, üniversite yurtlarının konforu ve sayısı arttırılması, Doktora ve Y. Lisans öğrencileri için yurtdışı eğitim olanakları arttırılması, burs sayıları ve miktarları yükseltilmesi, sürdürülebilir çevre, yenilenebilir enerji ve iklim değişikliği konularında çalışmalar yapılması, üniversite öğrencilerinin eğitim dönemlerinde İş hayatına adaptasyonunun sağlanması,staj olanaklarının arttırılması, Türkiye’de yer alan Uranyum kaynaklarının etkin biçimde kullanılmasına yönelik çalışmalar yapılması" gerektiğini anlattı.

Sitene Ekle