SAĞLIK 5.019 Görüntülenme 06.08.2018 11:00

Televizyon sunucuları formlarını nasıl koruyor?

Kilo vermek gözüktüğü kadar kolay bir süreç değildir. Özellikle ekran başında duran ve yemeği seven Zahide Yetiş için. Cevapla TV ekibi olarak bizde Sevilen bir ekran yüzü olan Zahide Yetiş'e formunun sırlarını sorduk.

Televizyon sunucuları formlarını nasıl koruyor? Sevilen program sunucusu Zahide Yetiş sizler için cevapla.tv'ye anlattı. 

Bu çok zor çünkü yemeği seven birisiyim. Zayıf biri değilim balık etliyim bundan da gayet memnunum. Kendimi iyi hissediyor muyum? Vücudum yeterince güçlü mü? Hastalıklara kolay yakalanıyor muyum? gibi şeyler yoksa hayatımda bu durumda ben sağlıklıyım demektir. Güzel görünmek adına sağlıklı kilonuzda olmak sadece kaygınız olabilir. Bunların dışında çok kilolu olmanında ciddi problemleri var. Güzel görünmenizin dışında karaciğeriniz yağlanır, kalbinizde problemler olur, damarlarınızda sıkıntılar olur.

Aynı boy ve aynı kilodaki farklı yapıda insanlar var. Mantığı çok basit az yiyeceksiniz, çok hareket edeceksiniz. Böylece kilonuzu muhafaza edeceksiniz. Eğer ki kilo vermek istiyorsanız biraz daha tempoyu arttırıp hareket edeceksiniz sadece yemeklerinizi kısarak bunu yapmanız mümkün değil bir de belli saatlerden sonra yemek yememeyi alışkanlık hale getirirseniz leptin hormonunu ortaya çıkarıyor. Leptin hormonu, yağ yaktıran bir hormondur.

O yüzden belli bir saatten sonra kendinizi aç bırakırsanız bu aslında tatlı bir oruç yapabilirseniz leptin hormonunuzla kendi kendinizi zayıflatabilirsiniz. Bir diğer önemli olan konu ise troidlerinize baktırın. Eğer troidlerinizde bir sıkıntı varsa hormonlar sizi bambaşka bir hale sokabilir. Bu dediklerim troidlerinizde sorun yoksa geçerlidir.

 

Sitene Ekle