ÖZEL RÖPORTAJ 139 Görüntülenme 01.11.2018 21:00

Taylan Erler kimdir?

Taylan Erler kimdir, kaç yaşındadır? Taylan Erler'in rol aldığı sinema filmleri nelerdir? Taylan Erler karavan hayatına nasıl başlamıştır?

Taylan Erler, 1966 yılında Üsküdar’da doğmuştur. 1985 yılında İstanbul Radyosu Gençlik Korosu’nda bariton korist olarak eğitim aldı ve konserler verdi. Müteakip senelerde Süheyl Denizci ve Ümit Aksu yönetimindeki TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nda görev yapan trompetist Gökmen Ahmet Noyan’dan trompet dersi aldı. 1994 yılında diyalog anlatım iletişim okulundan oyunculuk eğitimi alarak M.E.B diploması ile mezun oldu.

Taylan Erler, 1995 ve 2007 yılları arasında çeşitli tiyatrolarda oyunctango dersleri aldı. Yönetmenliğini Mazlum Kiper‘in yaptığı “Bugün Benim Doğum Günüm” ve “Kadın ile Memur” adlı oyunların yönetmen yardımcılığını yaptı. 2008 yılında 15 yıl aradan sonra caz müzisyenliğine geri dönüp tiyatro çalışmaları ile beraber sürdürmeye başladı. Taylan Erler İstanbul Jazz Band adında bir müzik grubu üyesidir. Marmara Eğitim Kurumu Tiyatro Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Deniz Harp Okulu öğrencileriyle sosyal faaliyet alanında iki oyun yönetmiştir.

Taylan Erler, bir ara Kanal D ekranlarında sunuculuk yaptı. Pek çok reklam filminde de rol alan Taylan Erler, Radyo Fenerbahçe ve Radyo Pop’da radyo programcılığı da yapmıştır. Yaban TV’de anlatım yapmaktadır. 2013 yılının sonlarından itibaren ev hayatını bırakıp karavanda yaşanmaya başlamıştır.

Sitene Ekle