SAĞLIK 463 Görüntülenme 30.01.2019 11:41

Su içsem yarıyor diyenlerden misiniz?

Her yediğiniz size kilo olarak geri mi dönüyor? Nutrigenetik Uzmanı Diyetisyen Şule Arslan hakkında merak edilenleri Cevapla TV kameralarına anlattı

Su içsem yarıyor  diyenlerdenseniz Nutrigenetik Uzmanı  Diyetisyen Şule Arslan açıklamalarda bulundu.  Metabolizması yavaş çalışan kişilerin çok çabuk kilo aldıklarını, çok zor kilo kaybettiklerini biliriz. Böyle kişiler için genellikle ‘su içse yarıyor’ deyimi kullanılır.

Ancak metabolizması yavaş kısmını biraz daha açmak gerekirse, besinlerin sindirimi ve emilimi sırasında gerçekleşen tepkimeleri ve bu tepkimeleri gerçekleştiren maddeleri düşünmek gerekir.

Haliyle, metabolik hızınız sizin genetik yapınızdan, fiziksel aktivite türünüzden, maruz kaldığınız çevresel etmenlerden kolaylıkla etkilenir.

Bizler, rutinde sizin diyetinizi planlarken besin maddelerinin gramı başına düşen kalori miktarlarını sabit tutar ve belli yüzdelerde onları diyetinize ekleriz.

Ancak, geliştirdiğimiz algoritmamızla Nextgen Diyet Paketlerinde karbonhidrat ve yağları sindiren genleriniz analiz edilir. Yavaş çalışan genleriniz göz önünde bulundurulur ve bu doğrultuda beslenme planınız oluşturulur. Böylece sizin metabolik hızınıza en uygun miktarda besin maddelerinin dağılımı yapılır.

Bu sebeple nutrigenetik biliminin bize verdiği kanıtlara dayanarak hazırladığımız beslenme planları sayesinde normalden çok daha hızlı ve kalıcı kilo kaybı gerçekleşir.

Sitene Ekle