SPOR 47 Görüntülenme 14.11.2018 04:00

Spordan önce ısınma hareketleri yapmak gerekli midir?

Antrenman öncesi yapılan ısınma hareketlerine çoğumuz aşinayız. Spor Eğitmeni Yusuf Özden, antrenman veya egzersiz öncesi yapılan ısınma hareketlerinin önemini cevapla.tv'ye anlattı.

Isınma hareketlerinin amacı nedir? Isınma hareketleri neden gereklidir?  Spor Eğitmeni Yusuf Özden, spor yapmadan önce ısınmanın önemini cevapla.tv'ye anlattı. 

Spor yapmadan önce mutlaka ısınmamız gerekiyor. Isınma, vücudu aktif hale getirerek, kas ve eklem bölgelerini harekete geçirmek için yapılan bir ön çalışma olarak tanımlanabilir. Isınma egzersizleri hangi sporu yapacağınıza ve o sporun yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Bölgesel bir antrenman yapıyorsak o bölgeyi yüksek tekrarlı ısıtıp öyle antrenmana başlamanız gerekiyor ya da total bodybuilding antrenman modeli izliyorsanız bütün kas gruplarını ısıtmanız gerekiyor. Isınma hareketlerini yapmanızın en büyük amaçları,sakatlığı önlemek, kas gelişimine faydayı arttırmak ve sağlıklı antrenman yapmak. İyi bir ısınma sizi incinmelerden korur ancak mükemmel bir ısınmanın aynı zamanda performans yararları da olduğunu unutmayın. 

Sitene Ekle