SAĞLIK 18.254 Görüntülenme 18.10.2018 16:07

Sık burun kanaması hangi hastalıkların belirtisi olabilir?

Burun kanaması kişileri endişelendiren ve sık karşılaşılan klinik bir tablodur. Genellikle iki şekilde görülür. Doç. Dr. Ahmet İslam cevapla.tv izleyenleri için yanıtladı.

Aşırı zihinsel stres, yüksek tansiyon eşliğinde oluşabilmektedir. Ruhsal stresin zararlı etkileri sadece duygusal sağlık ile sınırlı değildir. Günümüzde Anksiyete, korku, üzüntü gibi hoş olmayan duygular gibi pek çok etki aynı derecede zararlıdır ve fiziksel sağlık bozan etkilere neden olmaktadır. Eğer zihinsel stresi yoğun yaşıyorsanız beynin artan stres düzeyi ile başa çıkmak için vücudun işleyişinde bazı değişiklikler meydana getirecek tepkiler verecektir. Böyle durumlarda gözlenen bir değişikte kan dolaşım artıştır. Sonuç olarak, kan damarları içindeki basınç artar. Bu yüksek kan basıncına neden olur. Doç. Dr. Ahmet İslam cevapla.tv izleyenleri için yanıtladı.

Çocuklarda alerjiye bağlı olabilir ve burun kaşıma alışkanlığına bağlı olabilir.

Yetişkinlerde ise en sık yüksek tansiyon, kanama pıhtılaşma bozuklukları kan sulandırıcı kullanan kişiler, en sık tekrarlayan kanamalardan bunları düşünürüz.

Sitene Ekle