SAĞLIK 1.998 Görüntülenme 12.08.2017 16:00

Ses tonum yaptığım işle uyumlu değil, ne yapmalıyım?

Ses tonum yaptığım işle uyumlu değil, ne yapmalıyım? KBB ve Ses Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor İsmail Koçak'a sorduk. Bakın cevapla.tv kameraları aracılığı ile sorumuza nasıl yanıt verdi?

"Her mesleğin bir sesi vardır..." diyen KBB ve Ses Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor İsmail Koçak'a Ses tonum yaptığım işle uyumlu değil, ne yapmalıyım?  sorduk.Bakın cevapla.tv kameraları aracılığı ile sorumuza nasıl yanıt verdi?

"Örneğin bir polis memurunun kuvvetli bir ses tonu olmalıdır. Öğretmenseniz öğrenciler üzerinde otorite kurabilecek bir sesiniz olmalı. Bir sunucu iseniz, örneğin bir eğlence programı sunuyorsanız, canlı bir sesiniz olmalı. Eğer bu ses özelliklerine sahip değilseniz o mesleği gerçekleştiremezsiniz. 

Kişiler seslerini meslekle uyumlandırabilirler. Öncelikli olarak hangi mesleğin nasıl bir sese ihtiyacı olduğunu ve bu sesi nasıl çıkaracağını öğrenmeleri lazım. 

İnsan sesini eğitebilir, insan sesini kullanmayı öğrenebilir ve bunu uygulayabilir. Eğer bunda güçlük çekiyorsa profesyonellerin yardımı ile sesini değiştirebilir.'' 

Sitene Ekle