SAĞLIK 4.849 Görüntülenme 31.10.2018 13:38

Ses hangi hastalıklara bağlı olarak kısılır?

Ses hangi hastalıklara bağlı olarak kısılır? diye KBB ve Ses Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor İsmail Koçak'a sorduk. Bakın cevapla.tv kameraları aracılığı ile sorumuza nasıl yanıt verdi?

Ses hangi hastalıklara bağlı olarak kısılır?  diye KBB ve Ses Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor İsmail Koçak'a sorduk. Bakın cevapla.tv kameraları aracılığı ile sorumuza nasıl yanıt verdi?

"Vücudumuzda birçok hastalık oluşabilir. Ses teli vücudumuzun bir parçasıdır. İlginçtir her hastalık kendi ses tonunu yaratır. Eğer kişi yorulursa, bir yorgun ses yapar. Eğer kişinin Tiroid problemi varsa ses kalınlaşır. Kişinin kaygısı, mutsuzluğu, depresyonu varsa sesin enerjisi düşer. Bazı nörolojik hastalıklarda seslerin çalışma tarzı değişir. Astım hastalığında kişinin sesinin titreşimi bozulur. Dolayısıyla birçok hastalık sesi etkiler. 

En çok etkileyen hastalıklar; Astım hastalığı, Nörolojik hastalıklar, Tiroid hastalığı ve Omur ve duruş hastalıklarıdır. Bunun dışında hemen hemen birçok hastalık kişinin sesini olumsuz etkileyecektir."

Sitene Ekle