SAĞLIK 70 Görüntülenme 06.11.2018 10:42

Rinoplastide ameliyat öncesi görüşme neden önemlidir?

Rinoplastide ameliyat öncesi görüşmenin öneminden bahseden Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları uzmanı Doktor Elçin Arıtürk, Cevapla.tv izleyenlerini bilgilendirdi

Ameliyat öncesi görüşmede, hekim hastanın beklentilerinin ne kadar gerçekçi olup olmadığını anlamak durumundadır. Rinoplastide ameliyat öncesi görüşme neden önemlidir? Rinoplastide ameliyat için önemli olan detayları Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları uzmanı Doktor Elçin Arıtürk, cevapla.tv kameralarına anlattı

Ameliyat öncesi görüşmenin en önemli faydalarından biri hastanın beklentilerinin ve cerrahın bu beklentilerin ne kadarını karşılayabileceğinin ortaya konulmasıdır.

Hastalar genellikle  içinde bulundukları sosyokültürel çevrenin kendilerine kazandırdığı  güzellik algılarına göre ideal bir yüz ve burun yapısı hayal eder. Hasta bu ideal burun algısını hekime anlatır ve hekim hem hastanın , hem çevresinin hem de ameliyatı yapan kişi olarak bizzat kendisinin beğeneceği bir burun oluşturmaya çalışır. Ameliyat öncesi görüşmede, hekim   hastanın beklentilerinin ne kadar gerçekçi olup olmadığını anlamak durumundadır.

Ayrıca burunda düzeltilmesi gereken deformiteleri belirlemek açısından ameliyat öncesi görüşme çok önemlidir. Hekim hastanın cilt yapısını, kıkırdak yapısını , yüzünde var olan izleri , başka bir hastalık öyküsü olup olmadığını inceler ameliyat için gerekli planlamaları yapar ve hastaya uygun ideal burun yapısını belirler.

Sitene Ekle
Etiketler