SPONSORLUK 603 Görüntülenme 13.10.2017 10:49

Paraposta: Kolay, hızlı ve güvenli para transferi

PTT, bir konuda daha vatandaşın yardımına koşuyor ve ParaPosta hizmetini sunuyor.

Bankalardan Posta Çeki Hesaplarına ya da Posta çeki Hesaplarından Bankalara EFT yapmak istiyorsunuz.

Bankalardaki gibi uzun kuyruklar beklemeden, gönderi işlemleriniz için bir servet ödemeden, işleminizi yapacak görevliye yalnızca birkaç bilgi sunarak para transferinizi gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz? PTT, bir konuda daha vatandaşın yardımına koşuyor ve ParaPosta hizmetini sunuyor. Üstelik PTT’nin Türkiye genelindeki sayısı 4 bin 500’ü bulan işyerinden bu hizmeti alabilirsiniz.

Peki, nedir ParaPosta?

PTT işyerlerinden veya interaktif kanallarından bankalara, bankalardan PTT’ye para transferi yöntemidir. Birine para göndereceğiniz zaman herhangi bir PTT işyerine gidip ParaPosta Gönderi Formu’nu eksiksiz doldurmanız yeterli. Formla birlikte geçerli kimlik belgenizi PTT görevlisine vermenizin ardından süreç başlıyor. Nakit veya posta çeki hesabınızdan para transferi yapabilirsiniz. Üstelik IBAN’a, banka hesabına veya kredi kartına para gönderebilirsiniz. PTT işyerlerinden bankalara tek seferde 50 bin TL’ye kadar, PTT interaktif kanallarından bankalara tek seferde 20 bin TL’ye kadar transfer edebilirsiniz. Yapacağınız para transferi Merkez Bankası EFT sistemi aracılığıyla alıcının bankasına anında ulaştırılır. Ulaştırıldı bilgisi SMS ile cep telefonunuza gelir.

PTT, yakın-uzak kavramını ortadan kaldırıyor ve ParaPosta’yla Türkiye’nin en ücra köşelerine dahi birkaç dakika içinde para transfer edebilmenize imkan sağlıyor.

Sitene Ekle
Etiketler