EKONOMİ 149 Görüntülenme 04.12.2018 09:21

Para biriktirmek için BES uygun bir yol mudur?

Rahat bir finansal gelecek yaratmanın ilk adımı tasarruf yapmaya başlamaktır. Bireysel Emeklilik Sistemi para biriktirmek için uygun mudur? Aile Ekonomisti Özlem Denizmen cevapla.tv izleyicileri için anlattı.

Küçük gibi görünen tasarruflar zamanla büyüyerek önemli birikimlere dönüşür. Birikimler de mevcudiyetlerini zamanla ve akıllı tercihlerle daha fazla kâr getiren yatırımlara bırakır. Aile Ekonomisti Özlem Denizmen, Bireysel Emeklilik Sistemi para biriktirmek için uygun mudur? sorusunu cevapla.tv'ye anlattı. 

Düzenli: BES disiplinli olarak yatırmanızı sağlıyor.Yatırım Çeşitliliği: Bireysel Emeklilik Sistemi şirketlerinin çok çeşitli yatırım planları var. Bunları inceleyip uzman eşliğinde iyi bir getiri elde edebilirsiniz. Hazır bir yatırım sepeti sunuyor size. (Yatırım fonları da öyle, ama BES en önemli farkı çıkamama disiplini ve vergi avantajı)Zaman: Siz kendiniz yatırım yaparsanız buna ayıracak, zamanınız olacak mı? Başta bir hevesle başladınız, peki sürdürülebilir mi? Haftada kaç saat?Kolay: Her ay otomatik ödeyiveriyorsunuz, uzmanlar yönetiyor. Unutmayın, Yatırım için en iyi kararı verecek olan kişi yine kendinizsiniz, uzmana danışın ama son karar sizin.

Sitene Ekle