Bilgin Pro
YEME-İÇME 36.443 Görüntülenme 21.02.2018 17:20 6 18
Ümit Yavuz Gazelle Resort & Spa Mutfak Şefi
Ümit Yavuz

YEMEK TARİFLERİ İLE İLGİLİ DİĞER CEVAPLAR

Paçanga böreği nasıl yapılır?

Paçanga böreği nasıl yapılır? Gazelle Resort & Spa Mutfak Şefi Ümit Yavuz'a ' Paçanga böreği nasıl yapılır?' diye sorduk. Bakın cevapla.tv için neler anlattı.

Malzemeler

– 1 adet hazır yufka– 1 adet domates– 1 adet yeşil biber– 1 adet kırmızı kapya biber– 150 g rendelenmiş kaşar peyniri– 150 g doğranmış pastırma 

kızartmak için;

– sıvı yağ

Paçanga Böreği Nasıl Yapılır? İşte tarifi:1. İlk olarak paçanga böreğinin iç harcı hazırlanır. Biberler küçük küçük doğranarak az sıvı yağda sotelenir. Dilerseniz çiğden de koyabilirsiniz ama ben 1-2 dakika önceden pişirmeyi tercih ediyorum. Biberler biraz soğuduktan sonra kabuğu soyulan ve küp küp doğranan domatesler, kaşar peyniri ve pastırmalar eklenerek iç harcı hazırlanır.

2. Yufka ile börekler sarılır. Yufka büyüklüğüne göre 6 veya 8 parçaya bölünür. Her parçaya iç harcından bolca yerleştirilerek sigara böreği sarar gibi fakat daha irice sarılır.

3. Hazırlanan paçanga börekleri kızartılır. Hazırlanan börekler bol sıvı yağda kızartılır. Sıcağıyla fazla bekletmeden servis yapmanızı öneririm.

Paylaş
Sitene Ekle