EKONOMİ 70 Görüntülenme 22.10.2018 15:27

Özlem Denizmen kimdir?

Aile Ekonomisti Özlem Denizmen kimdir? Özlem Denizmen kariyer eğitimini nerede tamamlamıştır? Özlem Denizmen'nin kitapları nelerdir?

Özlem Denizmen, kariyerine New York’ta Merrill Lynch Bankasında Finansal Analist olarak başladı. İş hayatına uzun bir dönem Doğuş Holding Bütçe ve Stratejik Planlama Başkanı olarak devam etmiş, sonrasında Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Danışmanlığı ve Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmiştir. Denizmen, 20 senelik başarılı kurumsal kariyerinin yanı sıra, evli ve iki çocuk annesidir.

Eğitimi Hayatın bütününün bir eğitim olduğuna inanan Özlem Denizmen; Lisans; Endüstri İşletmeciliği, Cornell Üniversitesi Yüksek lisans; Finans (MBA), MIT Sloan School of Management Yönetici programları; Pazarlama, Stanford Üniversitesi Liderlik, GE Crotonville Merkezi İleri seviye yönetim, Harvard Business School Toplum liderliği, Harvard Kennedy School Kitapları Cebinde Mucize Yarat - Destek Yayınları 2012 Kartlarınla Mucize Yarat - Destek Yayınları 2013 Bolluk Bereket için Yer Aç - Destek Yayınları 2015 Toplamda 60 binden fazla satma başarısı sağlayan kitaplarının gelirinin büyük bir kısmı Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanmaktadır.

Sitene Ekle