EKONOMİ 44 Görüntülenme 23.10.2018 09:00

Okul alışverişlerinde dikkat edilmesi gereken neler?

Eylül ayının gelmesiyle birlikte başlayan okul telaşını en aza indirmek ve daha ekonomik bir alışveriş yapmanın püf noktalarını Aile Ekonomisti Özlem Denizmen cevapla.tv izleyicileri için anlattı.

Yeni eğitim öğretim döneminin açılmasına kısa bir süre kala anne babaları okul alışverişi heyecanı sardı. Peki, okul alışverişinde ebeveynlerin dikkat etmesi gerekenler nelerdir? Aile Ekonomisti Özlem Denizmen cevapla.tv izleyicileri için anlattı. Okul alışverişinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu plan'dır.

Plan: Çocuğunuzla oturun, alışveriş listesini beraberce hazırlayın. Hangileri gerçekten ihtiyaç? Okul kıyafeti, defter, kitap, kalem, çanta derken ipin ucu kaçırmayın. Bunu oyun gibi, eğlenceli bir aktiviteye dönüştürün. 

Kritik: Plan yapmak önemli. Böylece bir şey almak istemediğinizde PLANIMIZDA YOK diyebilme lüksünüz var, çünkü artık bir planınız var. 

Kırtasiye: Renk renk silgiler, ışıldayan defterler yavrularımızı tabi ki heyecanlandırıyor. Çocuğunuzla beraber fiyat araştırın, karşılaştırın. O da öğrensin.  Artık tüm marketlere uygun fiyatlı kırtasiye malzemeleri geliyor. 

Kıyafet: Çocuklar hızlı büyüyor, geçen seneki forması küçülmüş olabilir. Satın almadan önce alternatifleri araştırın. Yakın çevrenizdeki çocukların kıyafetleriyle değiş tokuş yapmayı düşünün. İlla satın alacaksanız semtten semtte fiyatlar değişiyor, farklı yerlerden fiyat alın. 

Sitene Ekle