İNANÇ DÜNYASI 95.119 Görüntülenme 19.10.2018 15:05

Nihat Hatipoğlu cevapladı Ahirette evlilik olacak mı?

Ahirette evlilik var mı? Ahirette evlilik nasıl olacak? İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu ahiret hayatına dair bilinmeyenleri anlattı.

Ahirette evlilik olacak mı? İki kez evlenmiş olan insanlar ahirette hangi eşiyle evli olacak? Peki bekar olarak ölenler için ahirette evlilik nasıl olacak? Tüm bu soruların cevabını İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu verdi.

Nihat Hatipoğlu, öldükten sonra cennette eşlerle ahirette buluşulacağını, hatta sadece eşlerin değil anne ve babanızın da ahirette yanınızda olacağını söyledi. Detayları videoda izleyebilirsiniz.

Eşler bir araya getirilecek, çünkü ahiret alemi ailenin devamının gereğidir. Dünya hayatında insanı mutlu eden ne varsa ahirette de aynısı vardır. Allah, küçüğünden büyüğüne bütün aileleri toplayacak çünkü cennet üzüntü ve keşkelerin yeri değildir. Cennete gidecek olan hiç bir cennet erbabı kişisi herhangi bir şey için hasret çekmeyecek. Elbette o alemde evlilikte olacaktır çünkü dünya hayatında evlilik bir evlat veriyorsa öteki alemde evlilik evlat verilmesi için değil mutluluğun artması için devam edecektir. Onun için kişiler ahirette, dünyadaki eşlerle bir araya gelecektir ama çok farklı bir yaradılışla çok güzel bir şekilde olacaklardır.

 

Sitene Ekle