SAĞLIK 242 Görüntülenme 31.01.2019 09:44

Ne zaman, hangi miktarda nasıl beslenmeliyim?

Besinler de tıpkı ilaçlar gibi vücudumuza dışarıdan aldığımız, kimyasal maddelerdir. Ne zaman, hangi miktarda nasıl beslenmeliyim? Öğünlerimi nasıl planlamalıyım?

Ne zaman, hangi miktarda nasıl beslenmeliyim? Öğünlerimi nasıl planlamalıyım? Nutrigenetik Uzmanı Diyetisyen Şule Arslan açıklamalarda bulundu.  

Besinler de tıpkı ilaçlar gibi vücudumuza dışarıdan aldığımız, kimyasal maddelerdir. Bu sebeple tıpkı ilaçlar gibi vücudumuzun maksimum düzeyde onlardan yararlanması ve onları işleyebilmesi için uygun zamanlarda tüketilmesi gerekmektedir. Ancak bu uygun zaman, hem ilaçlar hem de besinler için, kişiye özel olmalıdır. Çünkü, metabolizmanız tıpkı sizi oluşturan diğer tüm özellikleriniz gibi, biricik ve tek.

Bilim dünyasının geldiği son noktada, sizin kendinizi daha iyi hissedebilmeniz ve optimum sağlık seviyesine ulaşabilmeniz için; ne zaman ve kaç saat uyumanız gerektiğinin yanında ilaçlarınızı ne zaman almanız gerektiği ve hatta ne zaman beslenmeniz gerektiği tartışılmaktadır.

Bizler, sizin yaşam koşullarınız, kan tahlili sonuçlarınız ve genlerinize bakarak size nasıl ve hangi miktarda beslenmeniz gerektiğini söylemenin yanında, öğünlerinizi hangi zamanlarda planlamanız gerektiğini de size özel olarak belirliyoruz.

Sitene Ekle