MESLEK GRUBU 2.259 Görüntülenme 14.10.2018 10:45

Müşteri ilişkileri nedir? Müşteri temsilcisi ne iş yapar?

Reklam dünyasında sık sık duyulan sıfatlardan biri de Müşteri ilişkileri. Peki Müşteri temsilcisi kimdir, ne iş yapar? Kuartet Reklam Ajansı'nın kurucusu Korkut Bayraktar'a sorduk.

Reklam dünyasında sık sık duyulan sıfatlardan biri de Müşteri ilişkileri. Peki Müşteri temsilcisi kimdir, ne iş yapar? Kuartet Reklam Ajansı'nın kurucusu Korkut Bayraktar'a sorduk. Bayraktar cevapla.tv kameralarına bakın sorumuzu nasıl yanıtladı?

Müşteri ilişkileri, ajanslarda müşteri ve yaratıcı ekip arasındaki iletişimi sağlayan birimdir. Müşterinin yorumlarını ve taleplerini süzgeçten geçirip bunları ajansın yaratıcı ekibine bildirmek ve bu taleplerin karşılanmasını sağlamak müşteri ilişkilerinin işidir.

Müşteri temsilcileri, ajansa karşı müşteriyi, müşteriye karşı da ajansı temsil ederler. İyi bir müşteri temsilcisinin hem ajanstan çıkan yaratıcı işleri, onların altında yatan stratejileri hem de müşterinin beklentilerini, bu beklentileri oluşturan dinamikleri çok iyi anlaması gerekir.

Müşteri temsilcisinin görevi müşterinin söylediğini yaratıcı ekibe, yaratıcı ekibin söylediğini müşteriye iletmekten ibaret değildir.

Müşteri temsilcileri, ortaya çıkan işin her iki tarafın da beklentilerini karşılamasında büyük öneme sahiptir.

Sitene Ekle