SEÇİM 2018 288 Görüntülenme 21.06.2018 09:30

Milletvekili adayı olmanızın sebebi nedir?

2018 Türkiye Genel Seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, neden MHP'yi seçtiğini ve neden MHP'den Milletvekili aday olduğunu anlattı.

2018 Türkiye Genel Seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, neden Milliyetçi Hareket Partisi seçtiğini ve neden Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday olduğunu cevapla.tv kameraları aracılığı ile anlattı.

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Yiğit Yıldırım; 'Uyuşturucu ile mücadelede alternatif metodlar uygulanması, okul öncesi eğitim aşamasından başlanarak uyuşturucu karşıtı tutum ve davranış bilincinin erken yaşta bireylere kazandırılması, güvenli liseler projesiyle uyuşturucunun önüne geçilmesi, spor kulüpleri ve okulların entegrasyonu ile her gencin en az bir spor dalında lisans sahibi olması ve sporcu nesillerin yetişmesi, gençlere ücretsiz müzik aletleri desteği veya istediği branşta sanat eğitim desteği, yazılım eğitimi konusunda teşvik sağlanması, 6-18 yaş aralığında ki her bireye ücretsiz yazılım kursu olanağı, Türk Dünyası ile ilişkiler geliştirilip, Türk Birliği kurulmasına yönelik çalışmalar yapılması, üniversite yurtlarının konforu ve sayısı arttırılması, doktora ve yüksek lisans öğrencileri için yurtdışı eğitim olanakları arttırılması, burs sayıları ve miktarları yükseltilmesi, sürdürülebilir çevre, yenilenebilir enerji ve iklim değişikliği konularında çalışmalar yapılması, üniversite öğrencilerinin eğitim dönemlerinde İş hayatına adaptasyonunun sağlanması,staj olanaklarının arttırılması, Türkiye’de yer alan Uranyum kaynaklarının etkin biçimde kullanılmasına yönelik çalışmalar yapılması' ifadelerini belirtti.

Sitene Ekle