SAĞLIK 8.097 Görüntülenme 06.10.2018 18:00

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır? Estetik Cerrahi Uzmanı Mert Demirel şu şekilde anlattı...

Göğüsler, hadi utanmadan söyleyelim memeler, çocukluktan kadınlığa geçişin en önemli simgesidir. Dişiliğin, doğurganlığın, şefkatin, ilişkinin ifadesidir. Kadın için gurur kaynağıdır. Fakat aynı zamanda bir kıyas aracıdır. Büyüklüğü, küçüklüğü, dikliği veya sarkıklığı ayrı ayrı birer problem olabilir.

Köprücük kemiği üstte, 6. kaburga altta, göğüs kemiği ortada ve koltukaltı bölgesi kenarlarda olacak şekilde sınırları mevcuttur. O kadar kendine has özellikleri vardır ki, hiçbir meme başkasınınkine benzemez. Hatta çok dikkatli bakmanıza bile gerek yok, bir meme diğer eşine de benzemez.

Meme ucu tam bu yapının ortasında ve belki bir miktar da yukarısında yer alır. Birazcık dışa doğru bakar. Uç kısmı ne çok çökük, ne de çok çıkık olmalıdır. Rengi çok açık ta olmaz çok koyu da.

Meme ucu, meme hacmini üstte %45, altta %55 olacak şekilde ikiye böler. İşte bu meme ideal memedir.

Evet ne yazık ki bu ideal meme çoğunlukla resimlerde, heykellerde ve fotoğraflarda yer alır. Gerçek bundan çok farklıdır. Kilo alımı, kilo verimi, emzirme, yer çekimi, sigara kullanımı, genetik faktörler ve çevresel diğer etkenler memeyi oluştukları andan itibaren deforme etmeye başlar.

Peki meme  küçültme ameliyatı nasıl yapılır? Estetik Cerrahi Uzmanı Mert Demirel şu şekilde anlattı...

Sitene Ekle