SAĞLIK 9.075 Görüntülenme 06.12.2016 11:00

Masabaşında kilo verebilmek mümkün mü?

Masabaşında kilo verebilmek mümkün mü? Neslihan Aktepe Cevapla Tv nin sorularını yanıtladı.

Hareketsizlik; sık sık yoklayan tatlı krizlerine ilaç olan çikolatalar, şekerlemeler, bisküviler; atlanan öğünlerin yerini alan fast-food yemek; yolda geçen saatler yüzünden geç yenen akşam yemekleri... Diyetisyen Neslihan Aktepe ofiste sağlıklı beslenmenin püf noktalarını anlattı.

Diyet ve kilo verme telaşı en çok çalışanların sorunu... Ancak diyet yapması hatta sağlıklı beslenmesi en zor olanlar da çalışma hayatındaki kişiler.

Ofis ortamlarında beslenme ile ilgili tam bir kısır döngü yaşanıyor. Yanlış beslenme yüzünden düşen kan şekerinin getirdiği halsizliği tatlı ve karbonhidrat yiyerek gidermeye çalışıyoruz; bunları tükettiğimiz için kan şekerimiz aniden düşüyor.

Sonuç: Halsizlik, özellikle öğleden sonra uyuklamalar, performans düşüşü, dikkat dağınıklığı ve tartıda sürekli kilo artışı... Çözüm: Yeterli ve dengeli beslenebileceğiniz, iş performansınızı da arttırabileceğiniz bir beslenme düzeni ve biraz hareket...

Diyetisyen Neslihan Aktepe ofiste de kilo verilebileceğinin altını çiziyor ve bakın cevapla.tv aracılığı ile neler anlatıyor?

Sitene Ekle