SAĞLIK 20.034 Görüntülenme 12.07.2018 13:40

Kudret narı nedir? Nelere faydalıdır?

Kudret narı, insanoğlunun kullandığı en eski ve sağlıklı sebzelerden ve şifalı bitkilerden birisidir. TABDER Başkanı Ayhan Ercan'a cevapla.tv izleyenleri için sorduk bakın ne yanıtlar verdi...

Kudret narı ülkemizde de bolca yetişen, aslında bir ''acı kavun'' diye geçen ya da ''kabak'' diye geçen özel bir meyvedir. TABDER Başkanı Ayhan Ercan'a cevapla.tv izleyenleri için sorduk bakın ne yanıtlar verdi...

Ülser ve gastrit gibi durumlarda çok faydası görülmektedir. Ülkemizde zeytinyağı olarak mezerasyon yöntemiyle çok sık kullanılır. Başta yanı tedavileri olmak üzere tüm ülserlerde harici ve dahili ülserlerde güvenle kullanılan çok özel bir bitkidir.

Kudret narı ve yağının faydaları nelerdir?

Kudret narı aslında bir sebze değil, bir meyvedir. Bitkinin tüketilen ve çeşitli tıbbi amaçlar için kullanılan kısmı acı balkabağının meyvesidir. Acımsı tadını ön plana çıksa da, sadece bu gerçeği değil aynı zamanda acı kabak suyunun sunduğu geniş faydaları da gözden kaçırmış oluruz. İçerken acısını azaltmak için, biraz bal ve elma veya armut gibi tatlı meyvelerle eşleştirilir. Kudret narı yağının, sert tadını azaltmak için limon suyu da ekleyebilirsiniz. Bir tutam karabiber ve zencefil de acılığı azaltabilir.

Kudret Narı; Kan şekeri seviyelerinin korunmasına yardımcı olur. Kötü kolesterol seviyelerini düşürür. Karaciğeri temizler. Kilo vermeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Sitene Ekle