TEKNOLOJİ 2.430 Görüntülenme 03.10.2017 23:45

Kimler e-Devlet Şifresi Alabilir?

Kimler e-Devlet Şifresi Alabilir?Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, cevapla.tv'nin sorularını sizler için yanıtladı

E-Devlet uygulamaları hayatımıza hızla girdi. Teknolojinin tüm imkanlarını devlet ile ilgili işlerimizin tamamında kullanan e-Devlet uygulamalarına giriş yapmak için e-Devlet Şifresi almamız gerekiyor. Peki kimler e-devlet şifresi alabilir?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, cevapla.tv'nin sorularını sizler için yanıtladı. Merak edilenleri anlattı. İşte Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç'ın anlattıkları:

15 yaşını dolduran her Türk vatandaşı, TC kimlik numarasının bulunduğu resmi kimliğini ibraz ederek, e-Devlet şifresi edinebilir. Türkiye’de yaşayan yabancılar da hukuki geçerliliği olan kimlik bilgisiyle e-Devlet şifresine sahip olabilir. Vekil tayin ettiğiniz kişi PTT şubelerine başvurduğunda,  sizin adınıza e-Devlet şifresi alabilir. Bunun yanı sıra mahkeme kararıyla kendine vasi tayin edilmiş kişiler vasileri aracılığıyla e-Devlet Kapısı şifresi temin edebilmektedir.Bu durumlar harici başkaları adına şifre alımı mümkün değildir.

Sitene Ekle