SAĞLIK 727 Görüntülenme 05.11.2016 15:27

Karbondioksit lazer kimlere uygulanır?

Fraksiyonel karbondioksit lazer hangi cilt sorunlarını tedavi etmek için uygulanır? Kimlere uygulanır, kimlere uygulanmaz? Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal anlattı.

Fraksiyonel karbondioksit lazer yaşlanma ve kırışıklık tedavilerinde, akne ve skar izlerinin iyileştirilmesinde, yaşa bağlı oluşan cilt sorunlarının tedavisinde, kadınların kabusu olan vücut çatlaklarının yok edilmesinde nokta atışı yaparak iyileştirme ve tedavi etme özelliği ile kozmetik ve estetik cerrahi tarafından sık olarak kullanılmaktadır. Cildin yüzey katmanları içinde buharlaştırdığı su cildi ısıtıyor ve yeni kolajen üretimini destekliyor. Ciltteki hasarlı bölgeyi tespit edip kontrollü bir tedavi sağlıyor. Bu güçlü lazer, göz çevresi, dudak çevresi hatta göz kapakları gibi hassas olan bölgelerde bile güvenle uygulanabiliyor.

Fraksiyonel lazerler için en ideal vakalar açık tenli kişilerdir ancak uygun hava koşullarında her cilt tipine uygulanabilir, yüz dışında boyun gövde kol ve bacaklarda uygulama yapılabilir.

Fraksiyonel lazerin uygulanmaması gereken durumlar arasında; kişinin hamile olması, son 6 ay içinde sivilce tedavisinde kullanılan isotretinoin kullanımı, deride aktif enfeksiyon varlığı, cildini belli bir süre için yoğun güneş ışığından koruyamayacak olması, gerçeğe uygun beklentileri olmayan kişilerde uygulama yapılmamaktadır.

Fraksiyonel lazerde herhangi bir yaş sınırlaması bildirilmemektedir.

Sitene Ekle