Bilgin Pro
YAŞAM 2.919 Görüntülenme 29.12.2016 09:00 0 0

İstanbul'da sel tehlikesi var mı? Bünyamin Sürmeli anlattı

CNN TÜRK Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, cevapla.tv aracılığı ile İstanbul'u son üç gündür teslim alan aşırı yağışı ve sel tehlikesini anlattı. İstanbul'da hava nasıl olacak? Kar, ne zaman gelecek? Don tehlikesi ne zaman yaşanacak? sorularına yanıt veren Bünyamin Sürmeli, bakın izleyicilere nasıl uyarılarda bulundu.  

Marmara Bölgesi’nde yağış devam edecek, kısmen yağışlar zayıflayacak. Yarın da yağışlar Batı Bölgesi’nde sürmeye devam ederken, fırtına tehlikesi için Bünyamin Sürmeli uyarıyor.

Azalan yağış ile fırtınanın birleşmesiyle Batı bölgelerinde yüksek yerlere “karla karışık yağmur” oluşacak. İstanbul’da durum ise birçok yerinde yağmur,  yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur bekleniyor. Sınırda kar yağışı bekleniyor. 1 Aralık’ta ise İstanbul’da yağışlar kesiliyor. Sıcaklık hemen artmayacağı için kuvvetli don tehlikesi artıyor. 

Birkaç gün içerisinde Doğu Anadolu Bölgesi’nin tamamını etkileyecek kar yağışı bekleniyor. Sel olayların yaşanma durumundan ötürü Bünyamin Sürmeli uyarıyor.

Paylaş
Sitene Ekle