YAŞAM 8.444 Görüntülenme 02.08.2018 16:16

İstanbul'da nerelerde yüzmek tehlikeli?

İstanbul'da denize girmek nerelerde tehlikelidir? İstanbul'da nerede denize girilir? Yüzme Antrenörü Ali Eyüpoğlu anlattı.

İstanbul'da denize girilir mi? İstanbul'un en güzel plajları nerede? İstanbul'da denize girmek isteyenler nerelerde yüzebilir? Peki İstanbul'da nerede yüzmek tehlikelidir? Nerelerde dip akıntısı var ve yüzülmez? Yüzme Antrenörü Ali Eyüpoğlu cevaplıyor.

Sıcaklar başlarken, serinlemek için denize girmek isteyen İstanbullular, İstanbul’da nelerde denize girilir? sorusuna cevapları sizin için derledik. İstanbul'da denize girilecek yerler, sıcakların artışı ile ilgi görmeye başladı. istanbul'dan ayrılmadan da denize girme imkanı sağlayan plajlar, ulaşım kolaylığı nedeniyle de vatandaşların ilgisini çekiyor. İstanbul'da denize girilebicek plajlar nerelerde? 2017 İstanbulda Avrupa ve Anadolu yakasında denize nerede girilir, Aile plajları ve İstanbul'a yakın tatil yerleri ve detaylar cevapla.tv'de.

İSTANBUL'DA NERELERDE DENİZE GİRİLİR

İstanbul'da denize girilecek yerler, artan sıcaklar sonrasında ilgi görmeye başladı. istanbul'dan ayrılmadan da denize girme imkanı sağlayan plajlar, ulaşım kolaylığı nedeniyle de vatandaşların ilgisini çekiyor. 

İSTANBUL‘DA DENİZE GİRİLECEK YERLER VE TEMİZ PLAJLAR

Florya Güneş Plajı

Menekşe Plajı Cankurtaran Kulesi Önü

Beylikdüzü Gürpınar Sahili Halk Plajı

Rumeli Kavağı Plajı

Büyükçekmece Halk Plajı

Caddebostan Plajı Irmak Okulları Arkası

Caddebostan Plajı Büyük Klüp Arkası

Büyükçekmece Çocuk Sahili

Tarabya Plajı

Yeniköy Sahili Köpek Çiftliği Önü

Rumeli Feneri Koyu

Yeniköy Sahili Otel Önü

Anadolu Yakası

Ayazma Plajı

Ayazma Plajı Kumbaba Mevkii

Dodo Beach Clup Önü

Suadiye Plajı

Tuzla Belediyesi Halk Plajı

Marmarados Sitesi Önü  

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu açıklamada, 2005 yılından itibaren şehrin  plajlarını denize girilebilir hale getirdiği, cankurtaran ve temizlik çalışmalarıyla plajlardaki hizmet kalitesini de en üst seviyede tuttuğu belirtilerek, şöyle denildi: "Yapılan ölçümlere göre; Güneş, Menekşe ve Caddebostan gibi merkezi plajlar dahil birçok noktadaki su kalitesi rahatlıkla denize girilebilecek kadar temiz. Plajlardaki temizlik ve bakım çalışmaları, İBB Şirketlerinden İSTAÇ'ın denetiminde 180 personel 8 adet özel plaj temizleme makinesiyle sürdürülüyor. İstanbul'un 515 kilometrelik kıyı şeridindeki tüm sahil, plaj, iskele ve yürüyüş bantları, 30 adet daimi ve 12 adet yazlık ekiplerden oluşan toplamda 42 adet mobil temizlik ekiple aralıksız her gün temizleniyor."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aralıksız temizlik ve güvenlik hizmeti verdiği plajlardan bazıları ise şöyle sıralandı: Çatalca, Çilingoz, Karacaköy, Ormanlı,Yalıköy, Yeniköy, Eyüp Ağaçlı, Sarıyer Kısırkaya, Kilyos, Gümüşdere, Beykoz Riva Merkez, Şile, Kızılcaköy, Sahilköy, Doğancılı, Alacalı, Sofular, Kumbaba, Ayazma, Ağlayankaya, Uzunkum, Akçakese, Kurfallı, Ağva, Tuzla Halk Plajı, Kadıköy Caddebostan 1, Caddebostan 2, Suadiye, Bakırköy, Çiroz, Güneş, Florya, Yeşilköy, K. Çekmece Menekşe, Beylikdüzü Gürpınar, Büyükçekmece, Kumburgaz, Kamiloba, (Celaliye) Silivri, Selimpaşa, Silivri, Semizkum, Gümüşkaya. 

Peki İstanbul'da denize girmek nerelerde tehlikelidir? İstanbul'da nerede denize girilir? Yüzme Antrenörü Ali Eyüpoğlu anlattı.

Bilmediğiniz denizlerde yüzmek tehlikelidir hem dip akıntısı, hem su üstü akıntı sizi zor durumda bırakabilir. Bunun haricinde ilk yardım ve cankurtaran olmayan bölgelerde yüzmek risklidir. İstanbul’da boğazda ve deniz trafiğine açık olan her yerde yüzmek tehlikelidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilk yardım ve cankurtaran hizmeti verdiği yerde yüzmek sizin için en sağlıklısıdır.

 

Sitene Ekle