YAŞAM 15.643 Görüntülenme 14.07.2018 18:06

İsim analizi nedir, nasıl yapılır?

İsim analizi nedir, nasıl yapılır? İsim Analisti Celalettin İpekbayrak, cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı.

İsminiz ve doğum tarihiniz yaşamınızı nasıl etkiliyor? Doğum esnasında karşılaştığımız kozmik etkilerin ve ismimizin enerjisinin bizim üzerimizde nasıl bir etkide bulunduğuna dair, çok eski geleneklerden kalma bazı bilgiler mevcuttur. Bu prensibi iyi bilen eski toplumlar, yeni doğan çocuklarına gelişi güzel isim vermezlerdi.Hatta çocuk belli bir yaşa gelene kadar beklerler ve çocuğun karakteristik özelliklerini dikkate alarak, ona uygun bir isim verirlerdi. Bu gelenek özellikle Kızılderililer’de ve  Orta Asya Türkleri’nde hayli yaygın bir şekilde uygulanmaktaydı.

Celalettin İpekbayrak’ın yazdığı Kaderin Şifresi isimli kitap, hem doğum tarihimiz hem de ismimizin nümerolojik değerlerini hesaplayarak kendimizle ilgili bulgulara ulaşabileceğimizi ileri süren bir şifreleme sistemini anlatıyor.

Siz de isim koyarken bu bilgileri göz önüne alabilir veya etrafınızda şanslı olduğunu düşündüğünüz kişiler için bilgileri doğruluğunu test edebilirsiniz.

Temel olarak, karakter sayısı ve şans sayısı diye 2 farklı hesaplama yapıp, bu sayıları birbirleriyle kıyaslayacağız.

Adınızı ve soyadınızı yan yana yazdıktan sonra, isminiz ve soyisminizdeki harflere denk gelen sayıları bulup topluyoruz. Eğer bulduğunuz rakam iki haneli ise, onun rakamlarını kendi içinde topluyoruz. Burada amaç, 11 veya 11’den küçük bir sayıya ulaşmak.

Sitene Ekle