SAĞLIK 3.407 Görüntülenme 08.08.2018 17:00

İş yerinde, ofiste yoga yapılabilir mi?

İş yerinde, ofiste yoga yapılabilir mi? Yoga Akademi, Orijinal Yoga Sistemi Eğitmeni Neval Kütük, cevapla.tv kameralarına ofiste yoga tekniklerini anlattı.

Ofis çalışanları için, yoga genelde bir lüks gibi gözükür, ama hayatlarına dahil edilmesi gerekir! Ofisteki duruşunuz zamanla stresin yığılması için zemin hazırlar ve rahatlamak için çok az çıkış noktası bırakır.

İş stresi, bugün modern hayatın kabul görmüş bir parçası haline geldi. İşimizi severek yapsak bile diğer faktörler bir araya gelerek hayatımızı mutsuz bir hale getirebiliyor. Zaman zaman işten çıkartılma riski, azalan tatmin duygusu, zaman baskısı, hareket kısıtlaması, uzuuun çalışma saatleri ve bitmek bilmeyen talepler sağlığınızı hızla olumsuz yönde etkilemeye başlar.

Hastalıkların çoğunun doğrudan ya da dolaylı olarak stres kaynaklı olduğunu biliyor musunuz?

Orijinal yoga sistemini ofiste uygulayabilirsiniz. Temel nefes tekniklerimizi, özellikle karın nefesini uygulayarak rahatlayabilirsiniz. Nefes tekniklerimiz oturarak da uygulanabilir. Ayakta yapılan duruşlarımızda özellikle omurga rahatsızlıklarını giderici ve duruş bozukluklarını giderici asana dediğimiz duruşlarımız vardır. Orijinal yoga teknikleriyle gün içerisinde daha sakin, mutlu ve huzurlu bir iş yaşantınız olabilir.

 

Sitene Ekle