ÇALIŞMA HAYATI 2.321 Görüntülenme 05.09.2018 13:43

İş görüşmesinde nelere dikkat edilmeli?

İş görüşmesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İletişim ve ilişki danışmanı Hande Akın cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı.

İş görüşmesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İletişim ve ilişki danışmanı Hande Akın cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı.

İlk imaj ve ilk 10 saniye önemlidir. Tanışma anında oluşan olumlu frekansın devamlılığı önem taşır. Dış görünüş önemlidir. Kendinizi net ifade etmek ve dürüst davranmak herşeyden önce artı puanlardır. Kariyer hedefleriniz, gelecekten beklentileriniz, güçlü olduğunuz yanları anlatarak karşınızdakini etkileyebilirsiniz.

Motivasyon, sürekli öğrenme, kendini geliştirme, sorumluluk duygusu, sabır, fırsatları hissedebilme, başarma arzusunu ve hırsını içinizde taşıyın. Başarıya odaklanma, yeteneklerinizi ifade etme ve o iş için istekliliğinizi vurgulayın.

Mülakatlarda sorulan soruların yanıtlarını verirken, gereksiz uzun konuşmak doğru değildir. Net, örneklerle tamamlayarak, olaylar karşısındaki yaklaşımlarınızı iyi yorumlamaya özen gösterin. Kişilik yapısı, kişilik özellikleri söz konusu pozisyon için çok etkilidir. Görüşmeye girmeden, iyi hazırlanmak olumlu olumsuz yönlerinizi kendi içinizde düşünerek ve buna hazırlıklı olmak gerekir.

Sitene Ekle