MESLEK GRUBU 2.077 Görüntülenme 08.09.2018 16:06

İnternet Medyası Türkiye'de ne zaman faaliyete başladı?

İnternet Medyası Türkiye'de ne zaman faaliyete başladı? İnternet haberciliğinin Türkiye'deki öncülerinden ve İnternet Medyası Derneği Başkanı Hadi Özışık, cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı.

İnternet Medyası Türkiye'de ne zaman faaliyete başladı?  İnternet haberciliğinin Türkiye'deki öncülerinden ve İnternet Medyası Derneği Başkanı Hadi Özışık, cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı.

Gazetelerin haberlerini açtıkları resmi web sitelerinde arşivleme tarihi, İnternet Medyası'nın doğuşunu ve gelişimini etkilememeli. 1995 yılında 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe teşebbüsünde bulunan FETÖ'nün kapatılan gazetesi Zaman bu işin başlangıcını yaptı. Yani açtığı siteye haberlerini arşivledi.

Milliyet ve Radikal Zaman'ın takipçisi oldu. Özele baktığımızda, Türkiye'nin ilk bağımsız sitesi olarak karşımıza Nethaber.com çıkıyor. Ahmet Tezcan'ın Dördüncü Kuvvet Medya sitesi ilklerdendir.

Ufuk Güldemir ve Hadi Özışık ise, Türkiye'de İnternet gazeteciliğini başlatan iki önemli isimdir. Habertürk.com ve İnternethaber.com 2000 yılında aynı gün yayına başlayan bağımsız haber sitesidir. 5 Mayıs...

İnternethaber ve Habertürk sitelerinin profesyonel yayıncılığı başlatması sonrasında bir çok yeni site yayın hayatına başladı.

Sitene Ekle