OTOMOBİL 3.127 Görüntülenme 10.10.2018 15:00

İkinci el araç fiyatı nasıl belirlenir?

İkinci el araç satarken aracın fiyatı nasıl belirlenir? İkinci el araç fiyatlarının belirlenmesinde dikkat edilen en önemli konu başlıklarını Cevapla.tv uzmanlarından Menderes Uluocak'a sorduk.

İkinci el araç satarken fiyat politikası bir çok değişkene göre hesaplanmaktadır. Bu değişkenlerden en çok şu konular fiyatın belirlenmesinde yardımcı olur. Cevapla.tv uzmanlarından Menderes Uluocak ikinci el araç satarken aracın fiyatı nasıl belirlenir sorusuna cevap verdi.

İkinci el araba almanın nedeni sıfır araçlara göre daha ekonomik olmasıdır. Ancak yanlış beyanlara kanarak alınan arabalar çıkardığı masraflarla neredeyse sıfır araba parası ödemenize neden olurken, ödediğiniz paranın çöpe gitmesine de neden olabiliyor.Mümkünse arabadan anlayan biriyle, hatta oto tamircilerle satın almaya gitmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca mutlaka aracı deneyin ve beklentinizi karşılayıp, karşılamadığına bakın

Cevapla.tv uzmanlarından Menderes Uluocak ikinci el araç fiyatlarını belirleyen en önemli dört maddeye dikkat çekti

Aracın Kilometresi, Aracın Kaza ve Boya Durumu, AracınHasar Kaydı olup olmadığı ve aracın Geçmiş Döneme Ait Bakım Durumu ve dış görünüş

Arabanın değerini belirlerken, ikinci el piyasasının değerlendirmesini doğru yapmak, arabanın hasar durumu, yaşı, donanımı gibi özelliklerini dikkate alarak fiyat belirlemek gerekir.

Sitene Ekle
Etiketler