SAĞLIK 9.446 Görüntülenme 13.07.2018 16:00

Hipotiroidi hastaları kolay kilo verebilmek için nasıl beslenmeli?

Hipotiroidi hastaları yemeklerinde neler tüketilmelidir diye Diyetisyen Neslihan Aktepe'ye sorduk. Cevapla TV Uzmanı Diyetisyen Neslihan Aktepe Hipotiroidi hastalarının dikkat etmesi gerekenleri şu şekilde anlattı

Hipotiroidi hastaları yemeklerinde neler tüketilmelidir diye Diyetisyen Neslihan Aktepe'ye sorduk. Cevapla TV Uzmanı Diyetisyen Neslihan Aktepe Hipotiroidi hastalarının dikkat etmesi gerekenleri şu şekilde anlattı;

Metabolizmaları yavaş çalıştığı için daha zor kilo verirler. Bu hastaların verdiği bir kilo sağlıklı insanların verdiği dört, beş kiloya eş değerdir.

Mutlaka egzersiz yapmaları, bağırsaklarına düzenli tuvalet alışkanlığını kazandırmaları, yedi saat düzenli uyumaları, her gün iki veya üç litre su tüketmeleri gerekir, soya ve soyalı ürünlerden uzak durmaları gerekir, krema ve fazla tereyağı tüketiminden özellikle de lahana, brokoli, brüksel lahanası ve kale marulunu çiğ olarak tüketmekten kaçınmalıdırlar.

Tuzu iyotlu tercih edip deniz mahsullerine ağırlık verebilirler. B, C vitaminleri ile demir zengini ve bol lifli besinlerede hayatlarında mutlaka yer vermelidirler.

Sitene Ekle