SAĞLIK 3.062 Görüntülenme 16.10.2018 09:30

Hangi durumlarda pedagoga başvurulmalı?

Hangi durumlarda pedagoga başvurulmalı? Uzman Pedagog Didem Küt cevapla.tv'ye anlattı.

Hangi durumlarda pedagoga başvurulmalı? Uzman Pedagog Didem Küt cevapla.tv'ye anlattı.

Son yıllarda çocuk psikolojisi ebeveynler tarafından önemsenmeye başlasa da halen bir pedagoga  gitmek bir çok insan için, tabu olma özelliğini halen koruyor. Anne-babalar çocuklarını pedagoga götürmek için defalarca düşünüyor, sorunları çözmek için çeşitli yöntemleri deniyor ve en son çare olarak bir pedagoga başvuruyor. Pedagoga gitmeye karar verene kadar sorun iyice ilerliyor, bu da çözüme ulaşmayı güçleştiriyor.

Pek çok aile, ilkokuldan itibaren çocuklarının eğitimi için ciddi bir bütçe ayırıyor, oysa çocuklar için yapılacak yatırımın en büyüğü ilk 6 yılda yapılmalı, çünkü kişilik gelişiminin yüzde yetmişbeşi okul öncesi dönemde tamamlanıyor. Bu dönemlerden sonra çocuğunuzu daha iyi koşullarda yaşatabilirsiniz, ama daha sağlıklı ve mutlu, daha güvenli ve sosyal, daha zeki ve kendini geliştiren bir insan olmasına katkınız çok azalır.

Hangi durumlarda pedagoga gidilmeli?

Aileler pedagoglara çocuklarıyla ilgili aşağıdaki durumlar için başvurabilir.

- Gelişim kontrolü için- Davranış ve uyum bozuklukları, hastalıkların tedavisi, sakatlıklar için- Aile ile ilgili sorunlar ve yaşam değişiklikleri için- Psikolojiyle ilgili sorulara yanıt için

Sitene Ekle
Etiketler