SAĞLIK 9.680 Görüntülenme 22.10.2018 09:29

Grip olanlar öğle yemeğinde neler tüketebilir?

Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak, Grip olanlar öğle yemeğinde neler tüketebilir? sorusunu cevapla.tv izleyici için yanıtladı.

''Yeterli vitamin ve mineral almak adına öncelikli olan sebze çorbalarını öneriyorum'' diyen Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak, Grip olanlar öğle yemeğinde neler tüketebilir? sorusunu cevapla.tv izleyicileri için yanıtladı:

''Grip olan bireyler özellikle boğazın, birazcık daha yumuşamasını sağlayacak olan  çorbalara öncelik verebilirler. Ancak çorba derken kremasız ve unsuz çorbaları tercih etmek bizim için önem taşıyacaktır. Baklagil, mercimek, nohut içerikli, kurufasülye olan farklı çorbaları da tercih edebilirsiniz. Tahıl çorbaları enerji yükseltmek adına oldukça işinize yarayacaktır ya da klasik tavuk suyuna bol limonlu şehriye çorbasına özellikle gripten korunmaya yardımcı olacaktır. Özellikle brokoliyi kullanabilirsiniz içerisine üç çiçek brokoli, birazcık pırasa olacak şekilde yine maydanoz ve dereotu, soğan, sarımsak ve birazcık zencefil olacak şekilde hem bağışıklık sisteminizi destekleyecek, hemde kendi zevkinize ve damak zevkinize göre oluşturabileceğiniz farklı grip çorbaları yaparak içerisinde mutlaka bir büyük limon sıkarak C vitaminini kalkan olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanında da özellikle çorbaların haricinde öğle yemeğinde tercih edebilecekleriniz içerisinde kızartılmış ve kavrulmuş değilde ızgara, buğulama, haşlama olacak şeklinde et, tavuk, balık mutlaka yer almalıdır.''    

Sitene Ekle