SAĞLIK 9.442 Görüntülenme 25.10.2018 09:30

Grip olanlar ne tür sebzeler tüketmeli?

Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak, Grip olanlar ne tür sebzeler tüketmeli ? sorusunu cevapla.tv izleyicileri için yanıtladı.

''Grip olanlar özellikle C vitamini içeriği yüksek olan sebzelerden mutlaka daha fazla tüketmeye gayret etmelidir!'' Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak, Grip olanlar ne tür sebzeler tüketmelidir? sorusunu cevapla.tv izleyenleri için yanıtladı:

'' Maydanoz, dereotu, tere başta olmak üzere kırmızı ve yeşil biber ve antioksidan içeriği yüksek olan fasülye, ıspanak, pazı, barbunya, bamya, karnıbahar, brokoli, brüksel gibi sebzelerden birazcık daha fazla faydalanmaya özen göstermeliler. Sebzeleri pişirirken antioksidan kapasiteyi arttırmak için; içerisine bol domates, sarımsak ve yeşil ya da kırmızı biber ilave etmeyi unutmayın ve ilave edeceğiniz yağ miktarında her zaman kontrollü olun, çünkü her şeyin fazlası zarar olduğu gibi yağında fazlası bu dönemde bize zarar verecektir, özellikle gribe karşı kalkan oluşturmak için bu sebzelerden faydalanırken antioksidan kapasiteyi arttırmak için bahsettiğim sebzelerden tüketmeye özen gösterin.''

Sitene Ekle