SAĞLIK 554 Görüntülenme 14.01.2019 09:59

Grip olanlar için hazırlanabilecek gıdalar nelerdir?

Kış aylarında grip en çok rastlanılan hastalıkların başında geliyor. Peki kış aylarında Grip olmamak için yapılacaklar nelerdir? Diyetisyen Cansu Temel Cevapla.tv'ye açıklamalarda bulundu.

Gribe ne iyi gelir evde çözüm mü arıyorsunuz? gribe karşı doğal antibiyotik nelerdir? Diyetisyen Cansu Temel Cevapla.tv'ye açıklamalarda bulundu.

Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler aynı zamanda gribal enfeksiyonlara yakalanma riskini azaltır. Özellikle C ve E vitaminlerinden zengin olan besin kaynaklarının ve antioksidan içeren besinlerin tüketimine ağırlık verilebilir.

Gribe yakalanma riskini en aza indirmek için doğal besinlerden yararlanılabilir. Brokoli, portakal, greyfurt, mandalina, limon, muz, maydanoz, kapya biber, nar, zeytinyağı, badem, fındık, ceviz ve avokadao gibi besinler günlük beslenme planında yer almalıdır.

Doğal besinlere ek olarak zencefil, zerdeçal,tarçın gibi baharat çeşitlerinden de yararlanılabilir. Bu besinler aynı zamanda vücut direncinin de artmasında etikili olur.

Yeşil çay, beyaz çay, rezene, ıhlamur, kuşburnu gibi bitki çaylarına limon veya çubuk tarçın ilave edilebilir.

1 kase yoğurdun içerisine nar, muz veya portakal eklenerek tüketilebilir.Probiyotik açısından zengin olan yoğurt, süt veya kefire zencefil, zerdeçal veya tarçın ilave edilip ara öğünlerde tüketilebilir.Taze zencefil kaynatılarak suyu içilebilir. Tadının daha iyi olması için hazırlanan çayın içerisine limon ve çubuk tarçın konabilir.

Sitene Ekle
Etiketler