SAĞLIK 3.340 Görüntülenme 03.10.2018 14:00

Göz kapağı düşüklüğü hangi durumlarda ameliyat edilmeli?

Göz kapağı düşüklüğü hangi durumlarda ameliyat edilmeli? DünyaGöz hastanesi hekimlerinden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İskender Alkın Solmaz, cevapla.tv kameralarına açıklamalarda bulundu

Göz kapağı düşüklüğü hangi durumlarda ameliyat edilmesi gerektiğini  DünyaGöz hastanesi hekimlerinden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İskender Alkın Solmaz'a sorduk.

Alın ve kaşların fizik muayenesi yapılarak kaşların seviyeleri kontrol edilir. Göz kapak hareketleri değerlendirilerek herhangi bir asimetri olup olmadığı tespit edildikten sonra kaş seviyesi minimal aşağıda ve alında ince çizgilenme mevcut olan hastalara ameliyat öncesi botox yapılarak üst göz kapakları tekrar değerlendirilir.

Göz kapaklarında bolluk devam ediyorsa üst göz kapağı estetiğine karar verilir. Eğer kaşlarda bariz düşme, alında derin çizgilenme ve üst göz kapağında belirgin dolgunluk mevcutsa endoskopik kaş ve şakak germe işlemlerinin yapılmasına ve ameliyat esnasında üst göz kapaklarının tekrar değerlendirilip, üst göz kapağı estetiği yapılmasına karar verilir.

Sitene Ekle
Etiketler