SAĞLIK 619 Görüntülenme 10.09.2018 13:15

Göz içi Lens nedir?

Göz içi Lens nedir? Göz merceği ultrason dalgaları veren bir cihaz ile sıvılaştırılarak emilir, yerine katlanabilir yeni göz merceği yerleştirilir. Bu yönteme Clear (şeffaf) lens değişimi denilmektedir.

Göz içi Lens nedir? Hastanın öncelikle detaylı bir göz muayenesinden geçmesi gerekmektedir. Her hastanın gözü bu tip bir ameliyata uygun olmayabilir. Kataraktı olan hastaların mesleki konumu, yaşı, sosyal aktivitesi, okuma alışkanlığı, entelektüel düzeyi de hasta seçiminde önem taşımaktadır. Göz içi Lens hakkında Dünyagöz Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Efekan Coşkunseven Cevapla.tv'ye açıkladı.

Gözün içindeki lensi almadan gözün doğal merceğinin önüne koyulan slikon yapıda lenslerdir. -18 ile +10 numaraya ve6 numaraya kadar astigmatlarda ve keratokonus hastalarında başarıyla yapılabilir.

Ameliyatın en önemli özelliği kornea dokunmadan ve doğal merceğe dokunmadan yapılan ve gözün bakirliğini bozmayan geri dönüşlü bir ameliyattır. Damla anestezi ile 2.8 mm lik kesi yerinden 4-5 dakikalık bir ameliyattır gözü kapatmaya gerek yoktur.

Sitene Ekle
Etiketler