SAĞLIK 7.248 Görüntülenme 07.01.2019 09:02

Göz altı ışık dolgusu işlemi nasıl yapılır?

Göz altına yapılacak dolgular genellikle göz altında torbalanmalar ve çöküklükler olan hastalar için kullanılan bir yöntemdir. Hangi durumlarda göz altı ışık dolgusu yapılır? Göz altı ışık dolgusu zararlı mıdır?

Göz altı ışık dolgusu işlemi nasıl yapılır? Hangi durumlarda göz altı ışık dolgusu yapılır? Göz altı ışık dolgusu zararlı mıdır? Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İskender Akın Solmaz açıklamalarda bulundu.

Göz altı ışık dolgusu sık uyguladığımız çok güncel konulardan bir tanesidir ve önemli bir konudur. Göz altına yapılacak dolgular genellikle göz altında torbalanmalar ve çöküklükler olan hastalar için kullandığımız bir yöntemdir. Temel amacımız oradaki hacim eksikliğini tekrar yerine koymaktır. Bu işi de cerrahi olmayan bir yöntemle klinikte uygulayabiliyor olmamız bir avantajdır.

Gözün etrafındaki dokular yani gözyaşı bezleri, gözün etrafındaki kaslar, görme siniriyle olan ilişkileri çok çok önemli konulardır. Dolayısıyla gözler zaten kafatasının içerisinde kemik bir dokuda bulunuyorlar ve dar alanda bu tür hacim artırcı malzemelerle çalışırken birtakım şeylere çok dikkat etmek gerekir.

Burada söylenmesi gereken en önemli şey aslında gözlerin korunması gerektiğidir. Dolguyu yüzün herhangi bir yerinde kullanacağımız zaman buna göz altı da dahil olmak üzere oradaki dokulara saygılı olmak lazım ve koyacağımız yere uygun miktarda ve doğru yere kullanmakta fayda var. Bunun için de mutlaka uygulamayı bu işle ilgilenen yerlerde yaptırmak önemlidir.

Sitene Ekle