TEKNOLOJİ 1.350 Görüntülenme 08.12.2017 11:00

Gerçekleştirilen Evrensel Hizmet projeleri nelerdir?

Gerçekleştirilen Evrensel Hizmet projeleri nelerdir? Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, cevapla.tv'nin sorularını sizler için yanıtladı. Merak edilenleri anlattı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, cevapla.tv'nin sorularını sizler için yanıtladı. Merak edilenleri anlattı. İşte Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç'ın anlattıkları:

Kârlı olmadığından veya coğrafi zorluklardan dolayı özel işletmecilerin yatırım yapmadıkları kırsal bölgelere bir kamu hizmeti olan haberleşme hizmetinin devlet kaynaklarıyla sunulması için Evrensel Hizmet projeleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, sosyal sorumluluk çerçevesinde engelli vatandaşlarımızın bilgi ve iletişim teknolojilerine erişmeleri için Evrensel Hizmet projeleri gerçekleştirilmektedir.

Evrensel Hizmet projeleri, işletmecilerin gelirlerinin belirli oranlarda aktarılmasıyla oluşturulan Evrensel HizmetFonundan karşılanarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilir ve gerçekleştirilir.

Gerçekleştirilen projelerden birkaçını sayacak olursak:

• Okullarımızın internet altyapıları ve Bilgi Teknolojileri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projeler hayata geçirilmiştir.• 3900’ün üzerinde kırsal yerleşim yerine kablosuz elektronik haberleşme altyapısı kurulmuştur.• Sosyal sorumluluk kapsamında, görme engelli vatandaşlarımıza 10.000 adet gören göz cihazı ve fiziksel engelli 1.000 vatandaşımıza Engelli Erişilebilirlik Cihazı dağıtılmıştır.• Evrensel Posta Hizmeti kapsamında kırsal alandaki yerleşim yerlerine posta hizmetinin aksatılmadan sunulması sağlanmıştır.

Sitene Ekle
Etiketler