SAĞLIK 40 Görüntülenme 01.12.2018 16:00

Genital estetik uygulamaları nelerdir?

Genital estetik uygulamalar hem görsel hem fonksyona yönelik olarak yapılır. Kadın Hastalıklar - Doğum - Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Şule Selvi Esatağaoğlu anlattı.

Vajina estetiği son yıllara kadar tabu olarak görülürken geliştirilen yeni ağrısız, izsiz uygulamalar sayesinde yaygınlaşmaya başladı. Kadın Hastalıklar - Doğum - Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Şule Selvi Esatağaoğlu anlattı.

Genital estetik uygulamaları için de hastayı her yönüyle değerlendirmek lazım. Şikayeti sadece görsel olarak düzeltme mi? Yoksa bunun yanında bazı başka şikayetleri de var mı? Öncelikle bunlara bakmak lazım. Örneğin vajinal düzeltme operasyonları hem görsel olarak toparlanma hem de fonksiyon olarak idrar kaçırma, sık idrara çıkma, cinsel fonksiyon esnasında zevk alamama gibi durumlar da varsa daha farklı türde operasyonlar planlanabilir. Dış bölge estetiği ise daha çok hastayı görsel olarak rahatsız eden, günlük hayatında bazen bazı şeyleri giyerken bazı durumlarda, özellikle mesela cinsel birleşme sırasında hijyen problemi yaratıyorsa, girişe engel oluyorsa, görsel olarak bir asimetriden rahatsızsa bu tarz durumlarda yapılabilir. Bunun yanında bu genital prosedürler içerisinde daha da görselliğe yönelik olarak o bölgedeki cilt renginin açılması, özellikle hijyene yönelik küçültme ve daraltma operasyonları da başarılı oluyor.

Sitene Ekle