SAĞLIK 1.570 Görüntülenme 01.12.2018 15:00

Genital estetik kimlere uygulanır?

Genital estetik uygulamalar nelerdir? Vajina bölgesinde niçin bozukluklar meydana gelir? Kadın Hastalıklar - Doğum - Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Şule Selvi Esatağaoğlu anlattı.

Kadınların genital bölgesinde meydana gelen şekil bozukluğu veya doğuştan gelen anormal yapısından kaynaklanan görüntünün ve fonksiyonel bozukluğunun giderilmesi amacıyla yapılan estetik müdahalelere, vajina estetiği adı verilmektedir. Kadın Hastalıklar - Doğum - Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Şule Selvi Esatağaoğlu anlattı.

Genital organlarının şekli itibari ile memnun olmayan kadınlara uygulanır. Daha önce birden fazla normal doğum yapmış ve vajinanın elastikliğini kaybetmesi sonucunda cinsel ilişkiden zevk alama durumlarında. Genital organlarda travma ya da kaza sonucu meydana gelen deformasyonun giderilmesi.Doğuştan gelen yapısal anormalliğin giderilmesi. Zorlu geçen doğumlarda uygulanan kesinin hatalı ya da yanlış olmasına bağlı olarak ortaya çıkan kötü görüntünün ve ağrının giderilmesi. Kızlık zarının kalın olması halinde çıkartılması ya da kızlık zarının yeniden dikilmesi. İç dudak yapısındaki büyüklüğün ve sarkıklığın giderilmesi amacı ile vajina estetiği uygulanmaktadır.

Sitene Ekle