SAĞLIK 236 Görüntülenme 28.01.2019 10:00

Genetik temelli zayıflama ne demek?

Genetik testle zayıflama nasıl olur? Genetik temelli zayıflama, kan testlerinin yanında belirli genlerinize de bakılan ve bu iki testin sonucunda kişiye özelleştirilmiş halde oluşturulan bir programı takip eden bir zayıflama sistemidir.

Genetik temelli zayıflama ne demek? Genetik testle zayıflama nasıl olur? Moleküler Biyolog Merve Kinin cevaplatv için açıkladı.

Genetik temelli zayıflama, kan testlerinin yanında belirli genlerinize de bakılan ve bu iki testin sonucunda kişiye özelleştirilmiş halde oluşturulan bir programı takip eden bir zayıflama sistemidir.

Genler, vücudun nasıl çalıştığına dair fikir verirler ve bu kişiden kişiye değişmektedir. Böyle bir durumda kişilerin belli beslenme programlarına oluşturacakları cevap da farklı olmaktadır.

Her iki test göz önüne alındığında ortaya çıkan metot kişilerin parmak izi gibi kendilerine özel olmaktadır. Bunun yanında beslenme ile ilişkili obezite, tip-2 diyabet, kolesterol gibi hastalıklarda da genlerin çalışma biçimini bilmek kişiye verilecek diyeti belirlemede daha isabetli karar almayı kolaylaştırır ve kişiler hayatları boyunca nasıl beslenmeleri gerektiğini öğrenerek daha sürdürülebilir beslenme düzenleri kazanıp daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilirler.

Sitene Ekle