MESLEK GRUBU 99 Görüntülenme 09.10.2018 09:04

Gazete ile Televizyon Genel Yayın Yönetmeni arasında fark var mıdır?

Gazete ile Televizyon Genel Yayın Yönetmeni arasında fark nedir? Gazete genel yayın yönetmenin görevleri nelerdir? Televizyon genel yayın yönetmeninin görevleri nelerdir? FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk cevapla.tv'ye anlattı.

Gazete genel yayın yönetmenin görevleri nelerdir? Televizyon genel yayın yönetmeninin görevleri nelerdir? Gazete ve Televizyon genel yayın yönetmeni arasındaki teknik farklar nedir? FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk cevapla.tv'ye anlattı.

Gazete ile televizyon genel yayın yönetmeni arasında çok bir fark yoktur. Gazete genel yayın yönetmeni'de haberlerin düzenlenmesinden, yayın politikasından, manşetleri karar veren kişidir. Tek farkı teknik farklardır kuşkusuz.

Gazete genel yayın yönetmeninin literatürde; mizanpaj, sayfa düzeni, sütun, spot gibi teknikler vardır.

Televizyon genel yayın yönetmenin literatüründe; akış, kj, kam spiker gibi teknik farklar vardır. Televizyon genel yayın yönetmeninin en komplike konuyu bile en kısa sürede izleyeciye aktarabilme zorluğu ile karşı karşıyadır. Dolayısıyla görev tanımlanmasında çok büyük farklar yoktur. 

Sitene Ekle