TEKNOLOJİ 882 Görüntülenme 25.10.2017 22:00

Evrensel Hizmette sosyal sorumluluk projeleri nelerdir?

Evrensel Hizmette sosyal sorumluluk projeleri nelerdir?Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, cevapla.tv'nin sorularını sizler için yanıtladı.

Evrensel Hizmet, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde coğrafi konumlarından bağımsız olarak herkes tarafından erişilebilir, önceden belirlenmiş kalitede ve herkesin karşılayabileceği makul bir bedel karşılığında sunulacak olan elektronik haberleşme ve posta hizmetlerini kapsamaktadır.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, cevapla.tv'nin sorularını sizler için yanıtladı. Merak edilenleri anlattı. İşte Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç'ın anlattıkları:Evrensel Hizmet projeleri, işletmecilerin gelirlerinin belirli oranlarda aktarılmasıyla oluşturulan Evrensel Hizmet Fonundan karşılanarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilir ve gerçekleştirilir.Gerçekleştirilen projelerden birkaçını sayacak olursak:

- Okullarımızın internet altyapıları ve bilgi teknolojileri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projeler hayata geçirilmiştir.- 3900’ün üzerinde kırsal yerleşim yerine kablosuz elektronik haberleşme altyapısı kurulmuştur.- Sosyal sorumluluk kapsamında, görme engelli vatandaşlarımıza 10.000 adet Gören Göz Cihazı ve fiziksel engelli 1.000 vatandaşımıza Engelli Erişilebilirlik Cihazı dağıtılmıştır.- Evrensel Posta Hizmeti kapsamında kırsal alandaki yerleşim yerlerine posta hizmetinin aksatılmadan sunulması sağlanmıştır.

Sitene Ekle