TEKNOLOJİ 1.034 Görüntülenme 11.11.2017 13:14

Evrensel Hizmet nedir?

Evrensel Hizmet nedir? Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, cevapla.tv'nin sorularını sizler için yanıtladı. Merak edilenleri anlattı. İşte Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç'ın anlattıkları:

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, cevapla.tv'nin sorularını sizler için yanıtladı. Merak edilenleri anlattı. İşte Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç'ın anlattıkları:

Evrensel Hizmet, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde coğrafi konumlarından bağımsız olarak herkes tarafından erişilebilir, önceden belirlenmiş kalitede ve herkesin karşılayabileceği makul bir bedel karşılığında sunulacak olan elektronik haberleşme ve posta hizmetlerini kapsamaktadır.

Kârlı olmadığından veya coğrafi zorluklardan dolayı özel işletmecilerin yatırım yapmadıkları kırsal bölgelere bir kamu hizmeti olan haberleşme hizmetinin devlet kaynaklarıyla sunulması için Evrensel Hizmet projeleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, sosyal sorumluluk çerçevesinde engelli vatandaşlarımızın bilgi ve iletişim teknolojilerine erişmeleri için Evrensel Hizmet projeleri gerçekleştirilmektedir.

Evrensel Hizmet projeleri, işletmecilerin gelirlerinin belirli oranlarda aktarılmasıyla oluşturulan Evrensel HizmetFonundan karşılanarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilir ve gerçekleştirilir.

Sitene Ekle