HUKUK 32.334 Görüntülenme 13.11.2018 17:00

Evlenen kadınlar işten ayrılınca tazminat alabilir mi?

Evlenen kadınlar ne zaman tazminatını alıp işi bırakabilir? Tazminat almak için kaç ay çalışmamız gerekir? Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel cevapla.tv'ye anlattı.

Evlenen kadınlar ne zaman tazminatını alıp işi bırakabilir? Tazminat almak için kaç ay çalışmamız gerekir? Çalışma hayatı ve sosyal güvenlik konularında en uzman isimlerin başında gelen Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel cevapla.tv'ye tüm bu soruların yanıtını anlattı.

"1475 sayılı iş kanununun 14. maddesi gereğince bir iş yerinde çalışırken evlenen kadınlar, o iş yerinde bir yıldan fazla sürede çalışıyorlarsa ve nikah tarihinden bir yıl içinde evlilik sebebiyle işlerini bırakırlarsa iş yerinden kıdem tazimanıt alma hakkına hak kazanırlar."

Sitene Ekle